Moda oczami faceta

Wpis

środa, 12 listopada 2014

Czy dopasowanie paska do butów jest ważne?

Myślisz, że dobranie paska do butów to mało ważna sprawa i nikt tego nie robi?


Otóż nic bardziej mylnego. Każda stylizacja wymaga od nas czegoś innego. Im bardziej jest elegancka tym bardziej wymaga zastosowania od nas przyjętych zasad tzw. dress code'u. 


Możesz nie wierzyć mi na słowo, ale właściwe dobranie paska i butów może mieć znaczenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej czy też ważnego spotkania. Tak banalne dla niektórych odstępstwa mogą być uznane na pewnym szczeblu za całkowity brak dobrego wychowania.
Przyjrzyj się poniższym zdjęciom.

Pierwsza stylizacja - wystarczy, że tylko rzucisz okiem i już wiesz, że wszystko idealnie do siebie pasuje. Kolor paska, pasek od zegarka i buty. 


Druga stylizacja przedstawia idealne wręcz dopasowanie wszystkich kolorów. Kolorystyka tego casualowego stylu była dokładnie przemyślana a wszystko idealnie dobrane. Jedyne co bym zmienił to może jaśniejszą klamrę przy pasku, która bardziej by się odbijała.


Z kolei trzecia stylizacja jak dla mnie jest całkowitą klęską. Tak naprawdę nic do siebie nie pasuje. Pasek nie wiadomo skąd i po co, buty też z innej planety. Nie wiem jak Wam ale mi brakuje jakiegokolwiek połączenia tych wszystkich elementów.


Ostatnia stylizacja też nie posiada paska dobranego do butów. Jasne obuwie i czarny pasek - niby wszystko razem się powinno gryźć a jednak wygląda całkiem schludnie, a to za sprawą pozostałych elementów garderoby.

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
modny-kuba
Czas publikacji:
środa, 12 listopada 2014 21:31

Polecane wpisy

  • Jakie obuwie na wiosnę?

    Męskie obuwie, jest według mnie tematem rzeką. Sam - o dziwo przyznam się - jestem butoholikiem. Mam niby całą szafę różnego rodzaju butów i to butów na każdą

  • Męski zarost

    Długo zastanawiałem się jak to z moim zarostem będzie... Czy go hodować, czy też nie. Ze względów higienicznych lepiej jest zachować go w formie krótkiej. Na

  • Sandały i skarpetki – niedobrana para

    Po takim połączeniu można podobno poznać prawdziwego, polskiego mężczyznę. Niestety. Na całe szczęście takich osobników na ulicach widuję coraz mniej, pozostały