Moda oczami faceta

Wpis

środa, 05 listopada 2014

Jaką fryzurę wybrać?

Każdy z nas chce wyglądać modnie i przyzwoicie. Strój to jedno a drugie nasz wygląd związany z fryzurą. Odpowiednio dobrana fryzura potrafi zdziałać cuda o jakich nawet nie myśleliśmy. Ogólna zasada związana z wyborem fryzury ma na celu takie optyczne zmienienie twarzy by jak najbardziej przypominała ona owal. 
Wybór fryzury to jedno a jej ułożenie to drugie. Właściwe ułożenie włosów jak i ich właściwe ścięcie przez profesjonalnego i doświadczonego fryzjera również jest ważne i wiele zmienia w naszym wyglądzie.
A więc twarz kwadratową broń Boże nie możemy poszerzać - mamy ją zdecydowanie wydłużyć. Tak więc idealnym wyborem będą krótko ostrzyżone boki i dłuższe włosy na czubku głowy. 


Twarz prostokątna jest zdecydowanie dłuższa od kwadratowej więc odpadają wszystkie zabiegi związane z jej wydłużaniem. Wystarczy tak bardzo nie skracać boków i unieś włosy u góry głowy.


Twarz okrągła wymaga nieco kanciastej fryzury, podobnej trochę do fryzury przy twarzy kwadratowej. Wszelkie nierówności, fale i wywijasy pozwolą odwrócić uwagę od krągłości twarzy.


Twarz trójkątna wymaga zwężenia czoła np. poprzez pozostawienie dłuższych włosów w twórczym nieładzie. Zasłoni to szerokie czoło i optycznie poprawi kształt twarzy.

 
No a jeśli posiadasz twarz owalną to jesteś tym szczęśliwcem, który w każdej fryzurze będzie wyglądał dobrze. Tylko jak wiadomo wszystko z umiarem - nie możesz za bardzo zaburzyć proporcji. 


Ja należę do szczęśliwców a Ty?

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
modny-kuba
Czas publikacji:
środa, 05 listopada 2014 22:43

Polecane wpisy

  • Jakie obuwie na wiosnę?

    Męskie obuwie, jest według mnie tematem rzeką. Sam - o dziwo przyznam się - jestem butoholikiem. Mam niby całą szafę różnego rodzaju butów i to butów na każdą

  • Męski zarost

    Długo zastanawiałem się jak to z moim zarostem będzie... Czy go hodować, czy też nie. Ze względów higienicznych lepiej jest zachować go w formie krótkiej. Na

  • Sandały i skarpetki – niedobrana para

    Po takim połączeniu można podobno poznać prawdziwego, polskiego mężczyznę. Niestety. Na całe szczęście takich osobników na ulicach widuję coraz mniej, pozostały