Moda oczami faceta

Wpis

niedziela, 22 lutego 2015

Idziemy na fitness – jakie wybrać buty?

Każdego roku zwiększa się liczba osób, które chodzą na fitness. Nasza samoświadomość związana ze zdrowym stylem życia jest już naprawdę duża. Pragniemy i staramy się zdrowo się odżywiać – chcemy także dbać o swoją kondycję oraz naprawdę dobre samopoczucie. Wiele osób zaczyna chodzić na siłownię lub fitness. Jakie buty wybrać? Czym kierować się przy wyborze?

Buty lekkie i wygodne

Przede wszystkim buty na fitness powinny być lekkie i wygodne. Wykonane z dobrych, miękkich materiałów, które nie powodują niemiłego ucisku stopy. Buty powinny być wykonane z przewiewnych materiałów. Stopa musi oddychać. Warto wybierać obuwie trochę wyższe, za kostkę – zapewnią one nam stabilizację. Uchronimy się przed zwichnięciem lub skręceniem.

Obuwie o dobrej przyczepności

Wybierając obuwie na fitness powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na podeszwę. Musi być ona antypoślizgowa i jak najbardziej przyczepna. Dlaczego? Ćwiczenia wykonujemy w bardzo różnych warunkach. Wykonując różne ćwiczenia łatwo się poślizgnąć i upaść. Buty powinny nam zapewnić stabilność i bezpieczeństwo. Jeśli planujemy uczęszczać na fitness przez dłuższy okres warto poświęcić na poszukiwania butów więcej czasu i wybrać naprawdę najlepsze. W dobrych sklepach obuwniczych takich jak http://shoe-mania.pl z pewnością znajdziemy szybko dobry model.

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
modny-kuba
Czas publikacji:
niedziela, 22 lutego 2015 21:35

Polecane wpisy