Moda oczami faceta

Wpisy

 • piątek, 01 maja 2015
  • Jakie obuwie na wiosnę?

   Męskie obuwie, jest według mnie tematem rzeką. Sam - o dziwo przyznam się - jestem butoholikiem. Mam niby całą szafę różnego rodzaju butów i to butów na każdą okazję, od trampek, po buty do garnituru, a i tak przychodzi moment, że twierdzę niczym kobieta, która ma pełną szafę ubrań, że nie mam w czym chodzić. Znany problem?

   Tej wiosny i myślę, że lata również wszystko sprowadza się do obuwia sportowego. Widzę swoich rówieśników, którzy do eleganckiej marynarki zakładają również adidasy. Trampki nie są dla mnie już takim zaskoczeniem, gdyż samemu także zdarzało mi się tworzyć takie połączenia i to z całkiem niezłym skutkiem.

   Nasuwa się pytanie jakie buty nosić?

   NewBalance, Adidas, czy może Converse? Jednoznacznie Wam na to pytanie nie odpowiem, gdyż ile ludzi tyle gustów. Sam się przyznam, że na samym początku NB nie wiedziałem, czym się wszyscy tak zachwycają, ale teraz zaczynam się przekonywać do tego obuwia, ba nawet nie wykluczam zakupu takiej parki.

   Osobiście od zawsze, odkąd pamiętam - jestem wyznawcą Conversów, a kiedy je zdradzam to tylko z butami Adidasa. Jak już wspominałem, wszystkie chwyty w granicach zdrowego rozsądku w połączeniach z ubraniami dozwolone. 

   A Ty jakie buty nosisz? Z czym je łączysz?


   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Jakie obuwie na wiosnę?”
   Tagi:
   Autor(ka):
   modny-kuba
   Czas publikacji:
   piątek, 01 maja 2015 23:08
 • piątek, 24 kwietnia 2015
  • Męski zarost

   Długo zastanawiałem się jak to z moim zarostem będzie... Czy go hodować, czy też nie. Ze względów higienicznych lepiej jest zachować go w formie krótkiej. Natomiast jeżeli chodzi o święty spokój w codziennych łazienkowych ekscesach dałbym mojej brodzie rosnąć i rosnąć. 

   Sam zarost zależy od osobnika, który go nosi. Ma on zalety stylistyczne i nadali osobie charakteru w zdecydowanym stopniu. Twarz mężczyzny może się zmienić diametralnie za pomocą kilkudniowego zarostu. 

   Osobiście przeprowadziłem wywiad wśród moich koleżanek oraz kobiet w rodzinie, jaki zarost preferują, bądź jego brak. W większej mierze otrzymałem odpowiedzi twierdzące, iż "zarost, nawet krótki powoduje wzrost atrakcyjności mężczyzny, nawet niechcący kobieta częściej spojrzy ukradkiem na faceta kiedy posiada krótką brodę, aniżeli nie posiada jej w ogóle".

   Kolejnym ciekawym komentarzem było, że "Nie posiadanie zarostu przez mężczyznę odmładza go i sprawia, że wygląda żeby nie powiedzieć dziecinnie, ale młodo. A kobieta w końcu poszukuje samca alfa, a nie chłopca." Takie oto kobiety mnie otaczają.

   Sam na co dzień noszę krótki zarost, ale bez względu na czyjąś opinię, jest mi po prostu wygodnie i pomaga odzwierciedlić mój styl. 


   A Wy Panowie, jak się nosicie? 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   modny-kuba
   Czas publikacji:
   piątek, 24 kwietnia 2015 23:41
 • czwartek, 16 kwietnia 2015
  • Sandały i skarpetki – niedobrana para

    

    

   Po takim połączeniu można podobno poznać prawdziwego, polskiego mężczyznę. Niestety. Na całe szczęście takich osobników na ulicach widuję coraz mniej, pozostały tylko nieliczne jednostki, które jeszcze nie wyginęły. Gdyby mi przyszło do głowy takie połączenie, musiałoby to znaczyć, że przeszedłem poważny uraz głowy i nadal nie doszedłem do siebie. Osobiście znam pewnego Brytyjczyka mieszkającego od nastu lat w Polsce, który dumnie przemierza ulice mojego miasta w skarpetkach i sandałach. Na dodatek nie są mu straszne zmieniające się pory roku i spojrzenia zdziwionych mieszkańców na jego widok. Moda nie jedno ma imię.

    

   Modowe zamieszanie

    

   Coraz częściej na wybiegach słynnych projektantów można zaobserwować połączenie, jak na powyższym zdjęciu. Mimo negatywnych opinii panujących wśród mieszkańców miast do tego skarpetkowego faux pas, kreatorzy mody robią na przekór i wprowadzają do swoich kolekcji takie połączenie. Występuje nie tylko w modzie męskiej, ale głównie przyjęło się w kobiecych stylizacjach. Czy wam podoba się takie połączenie? Znacie przypadki mężczyzn, którzy nie krępują się takiej odskoczni? Dla mnie osobiście, nigdy! Sandały tylko na gołą stopę.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Sandały i skarpetki – niedobrana para”
   Tagi:
   Autor(ka):
   modny-kuba
   Czas publikacji:
   czwartek, 16 kwietnia 2015 22:51
 • niedziela, 22 lutego 2015
  • Idziemy na fitness – jakie wybrać buty?

   Każdego roku zwiększa się liczba osób, które chodzą na fitness. Nasza samoświadomość związana ze zdrowym stylem życia jest już naprawdę duża. Pragniemy i staramy się zdrowo się odżywiać – chcemy także dbać o swoją kondycję oraz naprawdę dobre samopoczucie. Wiele osób zaczyna chodzić na siłownię lub fitness. Jakie buty wybrać? Czym kierować się przy wyborze?

   Buty lekkie i wygodne

   Przede wszystkim buty na fitness powinny być lekkie i wygodne. Wykonane z dobrych, miękkich materiałów, które nie powodują niemiłego ucisku stopy. Buty powinny być wykonane z przewiewnych materiałów. Stopa musi oddychać. Warto wybierać obuwie trochę wyższe, za kostkę – zapewnią one nam stabilizację. Uchronimy się przed zwichnięciem lub skręceniem.

   Obuwie o dobrej przyczepności

   Wybierając obuwie na fitness powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na podeszwę. Musi być ona antypoślizgowa i jak najbardziej przyczepna. Dlaczego? Ćwiczenia wykonujemy w bardzo różnych warunkach. Wykonując różne ćwiczenia łatwo się poślizgnąć i upaść. Buty powinny nam zapewnić stabilność i bezpieczeństwo. Jeśli planujemy uczęszczać na fitness przez dłuższy okres warto poświęcić na poszukiwania butów więcej czasu i wybrać naprawdę najlepsze. W dobrych sklepach obuwniczych takich jak http://shoe-mania.pl z pewnością znajdziemy szybko dobry model.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   modny-kuba
   Czas publikacji:
   niedziela, 22 lutego 2015 21:35
 • poniedziałek, 09 lutego 2015
  • Kiedy warto kupić odzież termoaktywną?

   Każdego roku zwiększa się liczba sklepów oraz firm, które zajmują się tworzeniem oraz dystrybucją odzieży termoaktywnej. Wiąże się to przede wszystkim z potrzebą rynku oraz z  nieustannie zwiększającym się zapotrzebowaniem na tego typu ubrania. Żyjemy coraz bardziej aktywnie, a co za tym idzie coraz bardziej świadomie – zdajemy sobie sprawę, że odpowiedni dobór odzieży i bielizny ma pływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

   Odzież termoaktywna – dla kogo?

    Odzież termoaktywna przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które są bardzo aktywne fizycznie – uprawiają sport, biegają, chodzą na siłownię. Odzież termoaktywna ma też duże zastosowanie w turystyce – zapewnia organizmowi odpowiednią wymianę ciepła podczas długich, pieszych wędrówek. Zapewnia też ochronę podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Z tego też powodu odzież termoaktywna używana jest w różnych zawodach  -przez osoby pracujące między innymi w bardzo niskich lub w bardzo wysokich temperaturach.

   Działanie odzieży termoaktywnej

    Odzież termoaktywna chroni nasz organizm przed utratą ciepła. Zapewnia nam optymalną, właściwą temperaturę ciała. Warstwa wewnętrzna odprowadza wilgoć na zewnątrz – warstwa zewnętrzna natomiast zapewnia właściwą termoizolację. Dzięki  odzieży termoaktywnej nie czujemy zarówno wilgoci, jak i potu. Bieliznę i odzież termoaktywną najlepiej kupować w specjalnych z sklepach z tego rodzaju ubraniami. Salony z odzieżą termoaktywną znajdziemy między innymi w Internecie.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   modny-kuba
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 09 lutego 2015 07:48
 • wtorek, 27 stycznia 2015
  • Idealny garnitur do ślubu

   Ślub i wesele to bardzo ważne wydarzenie w życiu człowieka. Jest to dzień, który pamięta się na zawsze. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia nie tylko chcemy przeżywać niezwykłe emocje, ale również dobrze wyglądać. Pięknie i elegancko chcą prezentować się już nie tylko Panie Młode, ale również Panowie Młodzi.

    

   Branża związana z modą ślubną coraz bardziej się rozszerza. Powstają nowe kolekcje sukni ślubnych, butów ślubnych i garniturów. Powstają specjalne firmy, które wykonują ubrania ślubne i doradzają klientom. Dla każdego Pana Młodego ważny jest garnitur. Dzisiejsza moda daje bardzo wiele możliwości – nie jesteśmy skazani na jeden klasyczny kolor. Możemy wybrać marynarkę i spodnie nawet w bardzo jasnych kolorach – nie ma reguły.  Możemy wybrać spodnie poszerzane lub wąskie – buty białe lub czarne. Wszystko zależy od tego w czym czujemy się dobrze i w czym wyglądamy dobrze. Wiele osób zamiast krawatu wybiera muchę. Ponownie wraca ona „do łask” i jest modna.  Również w modzie są obecnie smokingi.

    

   Warto przeglądać najnowsze katalogi garniturów ślubnych. Sprawdzać jakie kroje oraz kolory są obecnie na czasie. Dzisiejsza moda nie ma granic i z pewnością każdy Pan Młody znajdzie szybko idealny garnitur ślubny dla siebie.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   modny-kuba
   Czas publikacji:
   wtorek, 27 stycznia 2015 18:37
 • poniedziałek, 24 listopada 2014
  • Jak wiązać szal męski?

   Zbliża się zima. Każdy facet powinien się więc zaopatrzyć w modny, elegancki ale i ciepły płaszcz. Obowiązkowym elementem garderoby jest także szalik. Rodzaj oczywiście jest ważny ale najważniejszy jest sposób jego zawiązania. Zbliżająca się zima jest idealnym pretekstem do nauczenia się kilku sztuczek.
   Pamiętaj, że szalik ma pełnić nie tylko funkcję ozdobną ale i jego zadaniem jest ochronienie szyi przed zimnym powietrzem. 


   Najpopularniejszym rozwiązaniem jest węzeł paryski. Wystarczy złożyć szalik na pół, założyć przez szyję a następnie przeciągnąć dwa końce przez pętle. Zaciskamy i gotowe. Taki sposób zawiązania idealnie będzie prezentował się z kurtką skórzaną.


   Popularne też jest wiązanie w stylu cygańskim. Jedno z prostszych - wystarczy owinąć szalik wokół szyi tak aby obydwa końce wisiały z przodu. Idealne rozwiązanie do kurtki z kapturem. 


   No i idealna propozycja do zastosowania w przypadku płaszcza - wiązanie minimalistyczne. Wystarczy dość szeroki szal zarzucić na szyję, bez większych wiązań i owijania. Idealnie pasuje do eleganckich strojów jak i na ważne, eleganckie spotkania. Nie ochroni nas jednak przez zimnem.
   Każdy z nas ma swój ulubiony rodzaj wiązania. Mój to zdecydowanie paryski - a Ty jaki sposób  preferujesz? Może chcesz zaproponować jakiś inny, niewspomniany przeze mnie w dzisiejszym poście?

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   modny-kuba
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 24 listopada 2014 21:08
 • środa, 12 listopada 2014
  • Czy dopasowanie paska do butów jest ważne?

   Myślisz, że dobranie paska do butów to mało ważna sprawa i nikt tego nie robi?


   Otóż nic bardziej mylnego. Każda stylizacja wymaga od nas czegoś innego. Im bardziej jest elegancka tym bardziej wymaga zastosowania od nas przyjętych zasad tzw. dress code'u. 


   Możesz nie wierzyć mi na słowo, ale właściwe dobranie paska i butów może mieć znaczenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej czy też ważnego spotkania. Tak banalne dla niektórych odstępstwa mogą być uznane na pewnym szczeblu za całkowity brak dobrego wychowania.
   Przyjrzyj się poniższym zdjęciom.

   Pierwsza stylizacja - wystarczy, że tylko rzucisz okiem i już wiesz, że wszystko idealnie do siebie pasuje. Kolor paska, pasek od zegarka i buty. 


   Druga stylizacja przedstawia idealne wręcz dopasowanie wszystkich kolorów. Kolorystyka tego casualowego stylu była dokładnie przemyślana a wszystko idealnie dobrane. Jedyne co bym zmienił to może jaśniejszą klamrę przy pasku, która bardziej by się odbijała.


   Z kolei trzecia stylizacja jak dla mnie jest całkowitą klęską. Tak naprawdę nic do siebie nie pasuje. Pasek nie wiadomo skąd i po co, buty też z innej planety. Nie wiem jak Wam ale mi brakuje jakiegokolwiek połączenia tych wszystkich elementów.


   Ostatnia stylizacja też nie posiada paska dobranego do butów. Jasne obuwie i czarny pasek - niby wszystko razem się powinno gryźć a jednak wygląda całkiem schludnie, a to za sprawą pozostałych elementów garderoby.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   modny-kuba
   Czas publikacji:
   środa, 12 listopada 2014 21:31
 • środa, 05 listopada 2014
  • Jaką fryzurę wybrać?

   Każdy z nas chce wyglądać modnie i przyzwoicie. Strój to jedno a drugie nasz wygląd związany z fryzurą. Odpowiednio dobrana fryzura potrafi zdziałać cuda o jakich nawet nie myśleliśmy. Ogólna zasada związana z wyborem fryzury ma na celu takie optyczne zmienienie twarzy by jak najbardziej przypominała ona owal. 
   Wybór fryzury to jedno a jej ułożenie to drugie. Właściwe ułożenie włosów jak i ich właściwe ścięcie przez profesjonalnego i doświadczonego fryzjera również jest ważne i wiele zmienia w naszym wyglądzie.
   A więc twarz kwadratową broń Boże nie możemy poszerzać - mamy ją zdecydowanie wydłużyć. Tak więc idealnym wyborem będą krótko ostrzyżone boki i dłuższe włosy na czubku głowy. 


   Twarz prostokątna jest zdecydowanie dłuższa od kwadratowej więc odpadają wszystkie zabiegi związane z jej wydłużaniem. Wystarczy tak bardzo nie skracać boków i unieś włosy u góry głowy.


   Twarz okrągła wymaga nieco kanciastej fryzury, podobnej trochę do fryzury przy twarzy kwadratowej. Wszelkie nierówności, fale i wywijasy pozwolą odwrócić uwagę od krągłości twarzy.


   Twarz trójkątna wymaga zwężenia czoła np. poprzez pozostawienie dłuższych włosów w twórczym nieładzie. Zasłoni to szerokie czoło i optycznie poprawi kształt twarzy.

    
   No a jeśli posiadasz twarz owalną to jesteś tym szczęśliwcem, który w każdej fryzurze będzie wyglądał dobrze. Tylko jak wiadomo wszystko z umiarem - nie możesz za bardzo zaburzyć proporcji. 


   Ja należę do szczęśliwców a Ty?

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   modny-kuba
   Czas publikacji:
   środa, 05 listopada 2014 22:43
 • czwartek, 30 października 2014
  • Panowie - zadbajcie o siebie!

   Jak widzicie nazywam się Jakub. Jestem typowym facetem, studiującym Budowę i Mechanikę Maszyn na Politechnice Wrocławskiej ale też nietypowym, bo lubiącym fajnie i modnie wyglądać.
   Co oznacza fajnie?
   Dla mnie fajnie nie koniecznie oznacza markowo jak inni myślą. Fajnie to znaczy z gustem i klasą no i oczywiście odpowiednio do sytuacji. Warto czasami ubrać się inaczej niż w dżinsy i bluzę.
   Jako facet lubię ubierać się elegancko. Koszula, fajne materiałowe spodnie, marynarka. Nie każdy z nas to lubi.
   Są jednak tacy jak ja, którzy interesują się aktualnie panującymi trendami w modzie no i dbają o piękny wygląd dla siebie i swojej kobiety.
   Mam nadzieję, że moje porady ubraniowe przypadną do gustu nie tylko Tobie ale i Twojej wybrance serca. Może dzięki mnie już wkrótce zmienisz swój styl ubierania?

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   modny-kuba
   Czas publikacji:
   czwartek, 30 października 2014 19:49