Moda oczami faceta

Wpisy

 • poniedziałek, 24 listopada 2014
  • Jak wiązać szal męski?

   Zbliża się zima. Każdy facet powinien się więc zaopatrzyć w modny, elegancki ale i ciepły płaszcz. Obowiązkowym elementem garderoby jest także szalik. Rodzaj oczywiście jest ważny ale najważniejszy jest sposób jego zawiązania. Zbliżająca się zima jest idealnym pretekstem do nauczenia się kilku sztuczek.
   Pamiętaj, że szalik ma pełnić nie tylko funkcję ozdobną ale i jego zadaniem jest ochronienie szyi przed zimnym powietrzem. 


   Najpopularniejszym rozwiązaniem jest węzeł paryski. Wystarczy złożyć szalik na pół, założyć przez szyję a następnie przeciągnąć dwa końce przez pętle. Zaciskamy i gotowe. Taki sposób zawiązania idealnie będzie prezentował się z kurtką skórzaną.


   Popularne też jest wiązanie w stylu cygańskim. Jedno z prostszych - wystarczy owinąć szalik wokół szyi tak aby obydwa końce wisiały z przodu. Idealne rozwiązanie do kurtki z kapturem. 


   No i idealna propozycja do zastosowania w przypadku płaszcza - wiązanie minimalistyczne. Wystarczy dość szeroki szal zarzucić na szyję, bez większych wiązań i owijania. Idealnie pasuje do eleganckich strojów jak i na ważne, eleganckie spotkania. Nie ochroni nas jednak przez zimnem.
   Każdy z nas ma swój ulubiony rodzaj wiązania. Mój to zdecydowanie paryski - a Ty jaki sposób  preferujesz? Może chcesz zaproponować jakiś inny, niewspomniany przeze mnie w dzisiejszym poście?

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   modny-kuba
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 24 listopada 2014 21:08
 • środa, 12 listopada 2014
  • Czy dopasowanie paska do butów jest ważne?

   Myślisz, że dobranie paska do butów to mało ważna sprawa i nikt tego nie robi?


   Otóż nic bardziej mylnego. Każda stylizacja wymaga od nas czegoś innego. Im bardziej jest elegancka tym bardziej wymaga zastosowania od nas przyjętych zasad tzw. dress code'u. 


   Możesz nie wierzyć mi na słowo, ale właściwe dobranie paska i butów może mieć znaczenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej czy też ważnego spotkania. Tak banalne dla niektórych odstępstwa mogą być uznane na pewnym szczeblu za całkowity brak dobrego wychowania.
   Przyjrzyj się poniższym zdjęciom.

   Pierwsza stylizacja - wystarczy, że tylko rzucisz okiem i już wiesz, że wszystko idealnie do siebie pasuje. Kolor paska, pasek od zegarka i buty. 


   Druga stylizacja przedstawia idealne wręcz dopasowanie wszystkich kolorów. Kolorystyka tego casualowego stylu była dokładnie przemyślana a wszystko idealnie dobrane. Jedyne co bym zmienił to może jaśniejszą klamrę przy pasku, która bardziej by się odbijała.


   Z kolei trzecia stylizacja jak dla mnie jest całkowitą klęską. Tak naprawdę nic do siebie nie pasuje. Pasek nie wiadomo skąd i po co, buty też z innej planety. Nie wiem jak Wam ale mi brakuje jakiegokolwiek połączenia tych wszystkich elementów.


   Ostatnia stylizacja też nie posiada paska dobranego do butów. Jasne obuwie i czarny pasek - niby wszystko razem się powinno gryźć a jednak wygląda całkiem schludnie, a to za sprawą pozostałych elementów garderoby.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   modny-kuba
   Czas publikacji:
   środa, 12 listopada 2014 21:31
 • środa, 05 listopada 2014
  • Jaką fryzurę wybrać?

   Każdy z nas chce wyglądać modnie i przyzwoicie. Strój to jedno a drugie nasz wygląd związany z fryzurą. Odpowiednio dobrana fryzura potrafi zdziałać cuda o jakich nawet nie myśleliśmy. Ogólna zasada związana z wyborem fryzury ma na celu takie optyczne zmienienie twarzy by jak najbardziej przypominała ona owal. 
   Wybór fryzury to jedno a jej ułożenie to drugie. Właściwe ułożenie włosów jak i ich właściwe ścięcie przez profesjonalnego i doświadczonego fryzjera również jest ważne i wiele zmienia w naszym wyglądzie.
   A więc twarz kwadratową broń Boże nie możemy poszerzać - mamy ją zdecydowanie wydłużyć. Tak więc idealnym wyborem będą krótko ostrzyżone boki i dłuższe włosy na czubku głowy. 


   Twarz prostokątna jest zdecydowanie dłuższa od kwadratowej więc odpadają wszystkie zabiegi związane z jej wydłużaniem. Wystarczy tak bardzo nie skracać boków i unieś włosy u góry głowy.


   Twarz okrągła wymaga nieco kanciastej fryzury, podobnej trochę do fryzury przy twarzy kwadratowej. Wszelkie nierówności, fale i wywijasy pozwolą odwrócić uwagę od krągłości twarzy.


   Twarz trójkątna wymaga zwężenia czoła np. poprzez pozostawienie dłuższych włosów w twórczym nieładzie. Zasłoni to szerokie czoło i optycznie poprawi kształt twarzy.

    
   No a jeśli posiadasz twarz owalną to jesteś tym szczęśliwcem, który w każdej fryzurze będzie wyglądał dobrze. Tylko jak wiadomo wszystko z umiarem - nie możesz za bardzo zaburzyć proporcji. 


   Ja należę do szczęśliwców a Ty?

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   modny-kuba
   Czas publikacji:
   środa, 05 listopada 2014 22:43